Dámské boty na běžky

U dámských bot na běžky nejde jen o to, aby příslušné sportovkyni ladily k čepici a rukavicím. Jde taky o to, aby běžkařská obuv plnila tu správnou funkci. Každý běžecký styl vyžaduje trochu jiný typ obuvi. Proto se pojďme podívat na to, jak se dělí dámské boty na běžky podle běžkařského stylu.

Dámské boty na běžky

Dámské běžkařské boty na klasický styl

Dámské boty na běžky pro klasický styl mají nízkou hmotnost a svým tvarem se perfektně hodí pro dámskou nohu. Mají měkkou podrážku a to hlavně v přední části, aby byla bota dostatečně ohebná a umožňovala pohodlný odraz. Pata běžeckých dámských bot na klasiku by měla být tvrdá a pevná. Tak, aby vám noha v botě neplavala. U běžných modelů dámských bot na běžky je k tomuto účelu pata vyztužena plastem. U závodních modelů běžkařských bot pro ženy už na tomto místě nalezneme karbonovou výztuž. Pro běžkování klasickým stylem je důležité, aby pata v botě pevně držela. Díky tomu bude běžkování pro ženu pohodlné a nenáročné.

Dámské boty na skate (bruslení)

Dámské běžkařské boty určené na bruslení (styl skate) jsou oproti klasickým běžkařským botám vyšší. Kotník je zpevněný pevnou manžetou pro větší stabilitu a také podrážka boty by měla být tvrdá, díky tomu dosahuje běžkyně optimálního přenosu síly do běžeckých lyží. Základní poučka zní, že čím tvrdší podrážka, tím lepší to pro techniku bruslení je.Pokud chcete na běžkách bruslit, věnujte výběru ideálního modelu dámských běžeckých bot opravdu detailní pozornost

Boty na běžky dámské – backcountry

Třetím běžkařským stylem je backcountry. Pod tímto názvem se neschovává nic složitého, jde o běžkování ve volném terénu mimo vyšlápnutou stopu. Backcountry boty na běžky dámské i pánské mají robustní stavbu, aby zajišťovaly dostatečnou podporu a komfort při pohybu v prostředí, které se může často měnit. Naše backcountry boty na běžky s takovými podmínkami počítají a přináší odpovídající kvalitu i běžkařský zážitek. V současné době máme v nabídce unisex modely, které skvěle poslouží běžkyním i běžkařům.

Běžkařské boty a jejich výroba

Při výrobě pánských a dámských bot na běžky se vždy bere ohled na ergonomii a anatomický tvar chodidla. Boty by měly na noze příjemně sedět a při jejich výběru se nesnažte dělat kompromisy. Zvolte takové dámské boty na běžky, které skutečně odpovídají tvaru vaší nohy. V opačném případě vás budou boty tlačit a lyžování si vůbec neužijete.

Dalším aspektem dobrých běžkařských bot je tepelná izolace. Při jízdě na běžkách v zimních měsících a při teplotách pod bodem mrazu by boty měly být schopné udržovat určitý stupeň teplotní pohody. Vždy zkontrolujte před zakoupením bot i jejich dostatečné zateplení.

Jak vybrat správné dámské boty na běžky?

Výše v textu jsme si představili běžkařské styly a při rozhodování, jaké boty byste si měli pořídit, by se vaše prvotní úvahy měly ubírat tímto směrem. Dámské boty na běžky jsou pro každý styl specifické a nejlépe vyhovují daným potřebám. 

Dalším faktorem je pochopitelně velikost boty. Mějte na paměti, že vybrané boty na běžky (ať už hovoříme o pánských či dámských) by měly být asi o půl čísla až jedno číslo větší než boty, ve kterých běžně chodíte. Důvod je prostý – noha má během lyžování tendenci otékat a není dobré, aby byla uzavřena v botě, kde není žádný prostor navíc. Neznamená to ale, že by dámské boty na běžky měly sedět na noze volně. Chodidlo musí být pevně obepnuté a v žádném případě by se boty neměly vyzouvat. Pokud máte pocit, že vaše noha v botě „plave“, je to jednoduše špatně.

Objednejte dámské běžkařské boty u nás

Pokud si nevíte rady ohledně výběru dámských bot na běžky, kontaktujte nás. Ochotně vám poradíme. Boty na běžky pro dámy od Sportenu jsou kvalitní české sportovní běžkařské boty, se kterými budou vaše běžecké zážitky stát opravdu za to.

Jestliže si chcete prohlédnout aktuální nabídku bot na běžky pro ženy, pak sortiment dámských běžkařských bot najdete zde.

Close button

Dotaz na produkt