Dámské boty na běžky

U dámských bot na běžky nejde jen o to, aby příslušné dámě ladily k čepici a rukavicím. Jde taky o to, aby běžkařská obuv plnila tu správnou funkci. Každý běžecký styl vyžaduje trochu jiný typ obuvi. Proto se pojďme podívat na to, jak se dělí dámské boty na běžky podle běžkařského stylu.
Dámské boty na běžky

Dámské boty na klasický styl

Dámské běžkařské boty mají nízkou hmotnost a svým tvarem se perfektně hodí pro dámskou nohu. Pata dámských bot na klasiku musí být tvrdá a pevná. Tak aby vám noha v botě neplavala. U běžných modelů je k tomuto účelu pata vyztužena plastem. U závodních modelů, už na tomto místě nalezneme karbonovou výztuž. Pro běžkování klasickým stylem je důležité, aby pata v botě pevně držela.

Dámské boty na skate (bruslení)

Dámské běžkařské boty určené na bruslení jsou oproti klasickým běžkařským botám vyšší. Kotník je zpevněný pevnou manžetou. Pro techniku bruslení na běžkách je kvalita bot velmi důležitou. Pokud chcete na běžkách bruslit, věnujte výběru ideálního modelu dámských bot opravdu pořádnou pozornost. 

Dalším rozdílem oproti botám na klasiku je, že celá podrážka je pevná. Ani ve špičce nedochází k téměř žádnému ohybu. Díky tomu dosahuje běžec optimálního přenosu síly do lyží. Základní poučka zní, že čím tvrdší podrážka je, tím pro je techniku bruslení lepší.

Close button

Dotaz na produkt